Informacje

warunki sprzedaży i dostawy

 

 

Drewno świeże to surowiec, który został pozyskany z lasu w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wilgotność takiego drewna jest różna w zależności od okresu w którym zostało ono pozyskane – najniższa w okresie jesień-zima, najwyższa w okresie wiosna-lato. Nigdy jednak nie wynosi mniej niż 35 %. Zakup takiego drewna w okresie do końca sierpnia i sezonowanie do końca listopada w suchym i przewiewnym, zadaszonym miejscu (plandeka, drewutnia, itp.) obniża wilgotność do poziomu pozwalającego na uzyskanie dobrego spalania z zadowalającym uzyskiem ciepła. Spalanie zupełnie świeżego drewna jest możliwe, jednak wiąże się ze zwiększoną emisją dymu i pary wodnej co z kolei zmniejsza efektywność energetyczną tego procesu.

Drewno sezonowane to surowiec, który został pozyskany z lasu w okresie ostatnich 12-18 miesięcy oraz w wyniku procesu technologicznego sezonowania/suszenia komorowego uzyskał wilgotność poniżej 25%. Zakup takiego drewna daje gwarancję dobrego spalania z niewielką pozostałością popiołu, dużego uzysku ciepła oraz niskiej emisji dymu.

Wymiary drewna. Standardowa długość szczap drewna na paletach oraz drewna luzem wynosi 30 lub 38/40 cm.

Na indywidualne zamówienie produkujemy szczapy o niestandardowej długości i grubości.

Długość szczap drewna w workach 60l wynosi 28 cm.

Jednostki objętości. Powszechnie stosowane w handlu detalicznym jednostki miary objętości drewna opałowego to metr przestrzenny układany (MP) oraz metr przestrzenny nasypowy (MPN).

MP – metr przestrzenny układany – jednostka objętości drewna, oznaczająca objętość drewna pociętego i połupanego, ułożonego w formie bryły na palecie lub samochodzie, której objętość wynosi 1 m3.

MPN – metr przestrzenny nasypowy – jednostka objętości drewna, oznaczająca objętość drewna pociętego i połupanego, tworzącego w stanie luźnym nasypowym bryłę, której objętość wynosi 1 m3.

1 metr przestrzenny nasypowy (MPN) to o ok. 20-25% drewna mniej niż 1 metr przestrzenny drewna ułożonego na palecie (MP).

Sprzedaż drewna paletowanego na metry przestrzenne (MP) wiąże się z koniecznością ręcznego układania szczap na paletach. Dostawa do klienta odbywa się samochodem z windą załadowczo-rozładowczą, zwykle przy udziale dwóch osób.

Drewno sprzedawane luzem na metry przestrzenne nasypowe (MPN) ładowane jest samoczynnie bezpośrednio z maszyny na samochód-wywrotkę przy pomocy taśmociągu. Wyładunek jest szybki i jednoosobowy.

Drewno na paletach. Drewno paletowane układane jest na paletach typu EURO o wym. 80 x 120 cm.

Po spakowaniu w specjalną siatkę (lub skrzynio-paletę) na palecie znajduje się 1mp drewna (metr przestrzenny układany).

Drewno na paletach dostarczamy naszym transportem. Maksymalny ładunek to 8 palet (8 MP), minimalny to 2 paleta (2 MP). Koszt transportu jest ustalany jest indywidualnie zależy od miejsca dostawy i ilości zamawianych palet. Usługa transportowa obejmuje dostawę drewna do klienta oraz rozładunek w miejscu postoju samochodu przy pomocy windy załadowczo-rozładowczej oraz wózka paletowego – warunkiem jest utwardzone i równe podłoże w miejscu rozładunku (beton, bruk, asfalt, itp.).

Drewno zostawiamy u klienta na palecie – nie wyrzucamy drewna luzem z palety na hałdę.

Drewno paletowane można odbierać we własnym zakresie z terenu firmy logo, Chobot 46; 05-074 Halinów, po uprzednim telefonicznym potwierdzeniu dostępności danego gatunku. Możliwość załadunku całej palety wózkiem widłowym na środek transportu klienta. Ręczny załadunek drewna bezpośrednio z palety na środek transportu klienta we własnym zakresie.

Drewno luzem sprzedawane jest na metry przestrzenne nasypowe (MPN). Miarą ilości drewna luzem jest pojemność skrzyni ładunkowej samochodu-wywrotki, którym realizujemy dostawy. Skrzynia ładunkowa posiada wewnętrzne wymiary: 2,2 x 4,4 x 1,65 m, co umożliwia załadowanie maksymalnie 16 MPN drewna luzem. Dzięki regulowanej przegrodzie możemy również załadować mniejsze ilości, tzn. 2, 3, 4, 5, 6 itd MPN. (podziałka co 1 metr).

Dostawa drewna luzem odbywa się naszym transportem odpłatnie lub bezpłatnie (w zależności od wielkości zamówienia i miejsca dostawy). Usługa transportowa obejmuje dostawę drewna do klienta oraz rozładunek mechaniczny w miejscu postoju samochodu.

Nie realizujemy dostaw do ścisłego centrum Warszawy.

Składanie zamówień.
Zamówienia na drewno z dostawą przyjmujemy telefonicznie pod numerem 606-852-706 lub 784-048-610.

Złożenie zamówienia na drewno oznacza akceptację niniejszych Ogólnych Warunków Sprzedaży.

Przed dokonaniem zakupu drewna z własnym odbiorem należy potwierdzić jego dostępność.